Wydrukuj tę stronę
niedziela, 29 grudzień 2019 05:03

Wróżenie

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

   Wróżbiarstwo to jedno z najpowszechniejszych zastosowań magii. Człowiek jest z natury wścibski, zaś lęk przed nieznaną przyszłością, wspólny w mniejszym lub większym stopniu wszystkim z nas, skłania nas do szukania źródeł wiedzy o niej.

   Jeśli chodzi o przyszłość, to musimy pamiętać, że nigdy nie jest ona jednoznacznie ustalona, zdeterminowana przez jakąś abstrakcyjną "siłę wyższą". Jest, owszem, w pewnym stopniu ustalona - inaczej jej badanie byłoby niemożliwe - lecz jest ona determinowana przez sumę działań, myśli, uczuć itd. wszystkich, którzy biorą w niej udział, myśli, uczuć i działań z przeszłości, jak i tych dziejących się w chwili obecnej.

 

 

Profesjonalnalne wróżby Lilith Black Moon

 Adres kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. Wróżba z dokładnością co do dnia (10 dni od dowolnej daty) - 200 zł;
  2. Wróżba na rok, na podstawie kabały cygańskiej - 200 zł;
  3. Wróżba na rok, na podstawie kart tarota - 200 zł;
  4. 10 pytań do kart (sformułowanych tak aby można było odpowiedzieć: "tak" lub "nie") - 10 pyt./100zł;
  5. 5 pytań do kart (opisowe odpowiedzi) - 5 pyt./150 zł;
  6. Jedno pytanie do kart (sformułowane tak aby można było odpowiedzieć: "tak" lub "nie") - 1 pyt./10 zł;
  7. Jedno pytanie do kart (opisowa odpowiedź) - 1 pyt/30 zł;


   Nasza podświadomość - czy też Nadświadomość, z którą jest nasza podświadomość połączona, jak chcą niektórzy, lub Wielkie Pole Informacyjne, astralna sieć Informacji pokrywająca gęsto cały świat - nie ma to wielkiego znaczenia, jak to Źródło nazwiemy - dość, że nasza podświadomość posiada dostęp do owej niewyobrażalnej dla ludzkiego świadomego umysłu olbrzymiej ilości niedostępnych dla niego informacji o owych myślach, uczuciach, postawach, a także - Mądrości układającej te wielkie ilości danych i powiązań między nimi w spójny wzór, z którego wynika przyszłość.

   Zanim powiemy kilka słów o technikach, trzeba zauważyć, że przepowiadanie przyszłości odbywa się zawsze na podstawie obecnej zawartości podświadomości wszystkich zamieszanych w nią osób. Jest to coś, co może ulec zmianie. Zazwyczaj nie ulega, ale to, co mówi przepowiednia, nigdy nie jest wyrokiem, chyba, że siły, które mają spowodować jakieś zdarzenie, gromadziły się tak długo i są już tak intensywne, że pojedyncza Wola ich nie zatrzyma.

    Im dalej zaglądamy w przyszłość, tym więcej widzimy możliwych sposobów rozwoju zdarzeń. Najbliższa przyszłość jest dość dokładnie zdeterminowana, lecz na tę dalszą wpłyną jeszcze decyzje różnych osób w bliższej przyszłości, których nie znamy i które też możemy przewidzieć... ale to jest już przewidywanie przewidywania i zamiast spójnego obrazu otrzymujemy wiele nakładających się na siebie obrazów, które są możliwościami; nie czyni to ich bezużyteczn6ymi, wręcz przeciwnie - daje to nam informację, do czego dojdzie w zależności od tego, jak postąpimy, i pozwala przez to swiadomie pokierować naszym życiem.

***

   Popularne metody wróżenia to karty - zwyczajne lub tarot, wahadło, fusy od herbaty...

   Wcale nie żartuję. To, czego, użyjemy do wróżenia, jest tylko środkiem komunikacji z naszą podświadomością. To nasza podświadomość będzie poruszała małymi mięśniami naszej dłoni trzymającej wahadło, to ona będzie wiedziała, jak potasować karty i wpłynie na wynik wyrzucony na kostce - tak, aby przekazać nam w ten sposób informację, jaką nam chce przekazać. Problem polega na tym, zby skłonić ją do tego, by to zrobić chciała - i umieć potem tę wiadomość właściwie odczytać.

   Narzędzie użyte do wróżenia jest sprawą drugorzędną. Na pewno niektóre z nich - posiadając bogatszą i trafiającą do głębszych pokładów jaźni symbolikę - dają możliwość bardziej szczegółowego przekazania informacji (tu np. tarot ma olbrzymią przewagę nad wróżeniem z rzutu dwoma kośćmi do gry); jednak niesie to ze sobą zazwyczaj większą trudność interpretacji. Możemy skorzystać z jakiegoś uświęconego tradycją sposobu, jak tarota, I Chingu, wahadełka, kart itp., lub stworzyć własny system, przypisując jakimś pozornie losowym wartościom czegokolwiek odpowiednie znaczenia. W historii magii wróżono już chyba ze wszystkiego: lotu ptaków, wnętrzności zwierzęcia, chmur, gwiazd, miski wody, osadu na dnie szklanki... Pomysłowość wróżów była nieograniczona.

 

 W rzeczywistości ważniejsze od wyboru systemu jest wewnętrzne nastawienie: nie oceniające przychodzących informacji, nie naginające ich do swoich marzeń i leków, nie poruszone nimi, nie zakłócające ich emocjami. Musimy być całkowicie receptywni, patrzeć się na wydarzenia, jakie się wyłaniają z przyszłości, jak bezstronny, uważny, lecz obojętny obserwator, choćby wydarzeniem, które się nam ukaże, była śmierć nasza lub bliskiej nam osoby albo cokolwiek równie poruszającego. Nie możemy przepuszczać niczego przez filtr naszego zdrowego rozsądku. Poruszając się w bardziej skomplikowanych systemach, takich, jak tarot, musimy posiadać rozległą wiedzę o symbolice tegoż systemu, co zazwyczaj wymaga wielu godzin medytacji nad nim.

Moim sposobem na odcięcie się od emocji jest wyobrażenie sobie na czas badania, że jestem kimś innym, że jestem magiem z innego Wszechświata i badam jakieś próbki z innego Kosmosu tak, jak naukowiec bada próbki skał z innych planet. Jednak to tylko jedno z porównań. Każdy musi sam metodą prób i błędów wypracować sobie właściwą postawę. Zazwyczaj lepiej to się udaje ludziom skłonnym do "olewania sobie" innych ludzi i ich opinii, źle zaś - tym, dla których zdanie otoczenia jest bardzo ważne i którzy muszą się zawsze i wszędzie sprawdzać, co nie oznacza, że ci drudzy wróżyć się nigdy nie nauczą. Jednak najlepsze wyniki otrzymuje się zazwyczaj wtedy, gdy nam "nie zależy", gdy nie martwimy się o wynik i w stanie bardzo zbliżonym do dziecięcej beztroski przyjmujemy po prostu wszystko, co do nas przychodzi, zostawiając interpretację i weryfikację tego na później, gdy wszystkie informacje zostaną już odebrane.

***

Na koniec o jednym złośliwym prawie: nauka sformułowała mądrą zasadę mówiącą o tym, że badając, zmieniamy obiekt badań, wpływamy nań. We wróżeniu jest to bardzo prawdziwe. Oto zaglądamy w dalszą przeszłość i widzimy kilka alternatyw. Niektóre z nich są spokojne, szczęśliwe i nieciekawe, zaś na końcu jednego z możliwych rozwojów wydarzeń widzimy na przykład nasze morderstwo. Obraz ten wywołuje w nas natychmiastową reakcję emocjonalną, a przez to zostaje przez nas naładowany energią, przyciągnięty bliżej rzeczywistości i prawdopodobieństwo jego rzeczywistego wydarzenia się zwiększa się. Warto być świadomym tego prawa, gdy zajmujemy się za czytanie przyszłości kogoś, wobec kogo mamy jakiś emocjonalny stosunek, z nami samymi włącznie: pozwalając się przestraszyć przyciągamy to, co budzi strach.

Czytany 1890 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 grudzień 2019 05:23
Lilith Black Moon

Najnowsze od Lilith Black Moon

Artykuły powiązane