Wydrukuj tę stronę
piątek, 27 grudzień 2019 21:24

Czarna magia

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Autorem tekstu jest Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz

czarna magiaCzy to zła wróżka, która siedzi nad swoją magiczną kulą i ręką z długimi, czarnymi pazurami rzuca urok na tych, których nie lubi? A może to voo doo i wbijanie igieł w laleczki reprezentujące tych, którym życzy się najgorzej? Co kryje się pod nazwą "czarna magia"?

 

 

Kto w to wierzy?

 

 

To zagadnienie może wielu wydać się śmieszne. Kto dziś wierzy w takie rzeczy, jak czarna magia ? To zabawne, że w ogóle podejmuje się takie tematy - powiedzą niektórzy. A jednak okazuje się, że przekonanych o istnieniu białej - dobrej i czarnej, czyli złej, magii jest wielu.

Jest to ciekawe zjawisko, które, jak się okazuje, fascynuje sporą grupę naszego społeczeństwa. To także zagadnienie, na jakie zarówno osoby zajmujące się magią zawodowo, jak i ci, którzy z niej korzystają, mają bardzo różne poglądy.

Żeby mu się nie powiodło...

 

 

Czarna magia, rozumiana jako zła, pociąga. Nawet sceptycy niewierzący w żadne ezoteryczne zabiegi czasami chcieliby przecież, żeby ich złośliwego szefa trafił przysłowiowy szlag, a kuzynkę, której się niezasłużenie lepiej powodzi, spotkało wreszcie coś, co utrze jej nosa.

W złorzeczeniu również jest element magii, którą nie można nazwać dobrą. Niektórzy uważają, że czarna magia to właśnie ta, która złorzeczy drugiej osobie. Do niej zaliczają się więc wszelkiego rodzaju uroki czy klątwy. Także pozornie błahe przekleństwa czy rzucane bez zastanowienia życzenia złego losu bliźnim, są myśleniem magicznym. To ten element ezoteryki, który jest nastawiony na sprawienie bólu, czy to fizycznego czy psychicznego. Jednak czarna magia nie dla wszystkich jest tym, z czym kojarzy się przeciętnemu śmiertelnikowi.

Nie ma kolorowych rodzajów magii!

 

 

Dla wielu czarną jest każda magia. Bo każda ingerencja w ludzki los, przepowiednie, próba zmiany przeznaczenia, wszystko to ma w sobie nutkę złego.

Wróżka Lilith Black Moon, znana internetowym miłośnikom magii, ma na ten temat jasno sprecyzowane zdanie. Ona również uważa, że nie ma czegoś takiego jak "czarna" czy "biała" magia. Jest po prostu magia.

"La Vey, sławny hedonista, powiedział kiedyś: "Czarną magię wymyślili Ci biali, aby zniszczyć konkurencję". W pełni się z tym, zgadzam. Nie ma czegoś takiego jak czarna czy biała magia jak i nie ma zielonej magii i czerwonej. Każda magia niesie ze sobą ingerencję. Różne są natomiast jej intencje. Ludzie wymyślili względem intencji kolory dla niej np. czarna dotyczy klątw a biała uzdrawiania, czerwona to magia bojowa..., lecz tak naprawdę magia jest jedna i każdy system magiczny niesie za sobą dualizm. Przykładowo w szamanizmie dobry jest znany nam szamanizm, ale tą ciemną stronę w nim wyznacza szamanizm kanaima peye, voodoo niesie klątwy, ale także uzdrawia, kabaliści rozwijają się w kierunku Boga, lecz odmianą kabały są również klipothy, czyli drzewo śmierci."

Czy są różne rodzaje magii? Na to każdy ma swoją odpowiedź. Jednak przymiotnik "czarny" bardzo pasuje do wszelkich czynności magicznych, które kojarzą się nam ze złem. Być może jednak, jak mówi wróżka Lilith Black Moon, każda magia, będąca ingerencją w rzeczywistość jest również czarną, czyli nie do końca poznaną, trochę złorzeczącą i dla wielu przerażającą.

Artykuł pochodzi z portalu Wirtualna Polska.

Czytany 1599 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 grudzień 2019 00:25
Wróżka

Najnowsze od Wróżka